E3AS-HL500MN-M1TJ 0.3M Omron Czujnik Fotoelektryczny
Producent: OMRON
Kod produktu: E3AS-HL500MN-M1TJ 0.3M
Dane techniczne:
Shape Cuboid
Sensing method Background suppression
Sensing distance 500 mm
Minimum sensing distance 35 mm
Setting method Teach-In
Connection method M12 pigtail Smartclick connector
Cable length 0.3 m
Output type NPN
Operation mode Dark-ON, Light-ON
Response time 1.5 ms
Material housing Stainless steel
Product Width (unpacked) 15.5 mm
Product Height (unpacked) 48.6 mm
Product Depth (unpacked) 30.4 mm
Type of light Laser diode, red light
Laser class 1
Spot size 2.5 mm x 1.5 mm